יום רביעי

מהו העיצוב האנושי? - הסמכות הפנימית שלכם - חלק 5


החלטת החלטות בחיינו היא דבר חשוב ביותר. זהו מה שגורם לנו להיכנס לכל שיתוף פעולה, או מערכת יחסים בצורה נכונה. כל החיים מנסים להחליט בשבילנו. כיצד אנחנו יכולים להחליט בשבילנו? זאת השאלה החשובה.

החלטות 
אחת המתנות הגדולות של העיצוב האנושי הוא ללמד אותנו דבר מאוד פשוט ויפה: כיצד להחליט החלטות מהמקום הנכון.
מקום זה גם נקרא 'הסמכות הפנימית' שלנו.
לכל אדם ישנה אנרגיה בגופו שעליו הוא יכול לסמוך על מנת שתכוון אותו לעשות החלטה. את כל ההחלטות שעבדו עבורכם בחיים עשיתם מהמקום הזה. היומן דיזיין נותן לנו את הידע החשוב הזה על עצמנו ומראה לנו בדיוק איך המקום הזה עובד, ואז שולח אותנו לחוות ולהתנסות עם הסמכות הזאת ולשנות את חיינו לטובה, ולצמוח דרך ההחלטות שלנו בחיים על מנת להתפתח למקום גבוה ועמוק יותר בחיינו.

באופן טבעי הניסוי והטעייה שלנו בחיים גורמים לנו בסופו של דבר להבין לבד כיצד להתחבר לאינטואיציה שלנו ולדעת מה לבחור בכל רגע ורגע. אך מדריך המשתמש של העיצוב האנושי, מראה לכם את זה בצורה מאוד ברורה דרך הסמכות הפנימית שלכם. הוא מראה לכם על איזו אנרגיה בגופכם אתם יכולים לסמוך על מנת שתראה לכם את הדבר הנכון עבורכם לבחור.


מחשבות ובחירות
אם תסתכלו על המפה תוכלו לראות ששני מרכזי הראש נמצאים מעל הגרון (מן הסתם), וכל שאר המרכזים נמצאים מתחת לגרון. הגרון הוא המתווך של כל האינפורמציה שיש לכם בראש לחלק הפנימי של הגוף שלכם ולהפך, כל החלק הפנימי של גופכם חייב לעבור דרך הגרון על מנת להיקלט בראש. בכל פעם שיש לכם מחשבה, היא יכולה להתבטא, והיא יכולה להישאר בראשכם.
הקשר בין המחשבות לרבדים הפנימיים שלכם כבני אדם הוא מאוד פשוט: מחשבה יוצרת רגש, רגש יוצר פעולה. או בהסתכלות אחרת: מחשבה יוצרת פחד/מתח, והפחד/מתח יוצר פעולה. ולא להפך.
למעשה ללא מחשבות אין עולם. כמו בשינה עמוקה. אך כאשר אתם קמים בבוקר מאותה שינה עמוקה, המחשבה הראשונה שתהיה לכם היא "אני", ואז נוצרות כל שאר המחשבות אחרי המילה "אני", "אני גבר/אישה... נשואה עם 2 ילדים/רווקה... עובדת כמעצבת.." וכל שאר סיפור חייכם.
בלי שום מחשבה, אין חוויה של עולם. לכן העולם הוא תמיד מחשבה, ומחשבה היא תבנית. כל העולם הזה עשוי מתבניות, והתבניות הללו משתלבות בתוך החוויה הקיימת בעולם הרגשי שלנו.

מחשבות מתחלקות לשני קטגוריות: מחשבות שגורמות לכם למתח, ומחשבות שגורמות לכם לשלווה. כל מחשבה שגורמת לכם למתח, קורית כי אתם מאמינים למחשבה שמתנגדת למציאות, או שאינה תואמת את מה שיש, אתם רוצים דבר אחר ממה שקיים במציאות. מצד שני כאשר יש לכם מחשבה אשר תואמת את המציאות, אתם באופן טבעי מקיימים אותה ופועלים על פיה בשלווה, כאילו מבלי לחשוב אותה בכלל. זאת מחשבה שאין בה מתח. לדוגמא, אם אין לי מספיק כסף, ואני מאמין למחשבה "אני צריך יותר כסף בבנק." אני אחווה מתח באופן טבעי, כי המחשבה הזאת מתנגדת למציאות הקיימת. המחשבה "יש לי בדיוק את הכסף שאני צריך." היא מחשבה יותר מציאותית, שיש בה שלווה.


סמכות חיצונית וסמכות פנימית
כיצד זה קשור לעיצוב האנושי? כאשר אתם מאמינים למחשבה אשר מחוברת אל הסמכות הפנימית שלכם ואתם פועלים על פיה (מבלי שתדעו שחשבתם עליה), אז אתם בוחרים עם שלווה. מאוד פשוט. זה נקרא לפעול על פי הסמכות הפנימית שלכם.
להחלטה דרך הסמכות הספציפית שלכם יש תחושה אנרגטית בגוף מאוד ספציפית (בהתאם לסמכות שלכם). כאשר אתם יודעים את הסמכות הפנימית שלכם, ונהיים מודעים לה במהלך הזמן, אתם ממש יכולים לחוש את התדר האנרגטי בגופכם שמאותת לכם שאתם פועלים על פי הסמכות שלכם. זה דבר מדהים לחוות ולגלות.

מצד שני, כאשר אתם פועלים בגלל מחשבות מלחיצות, שהן אינן אמיתיות, אשר גורמות לרגש שלילי (בעל מתח או כאב), והוא גורם לכם לפעול, אז במהלך כל ההחלטה שלכם ובזמן הפעולה, אתם תרגישו מתח שלילי בגוף (ולא בהכרח שתהיו מודעים אליו). לדוגמא, אם אני מאמין במחשבה "אני חייב להגיע למטרה כלשהי, כי אם לא אצליח, אכשל בדבר כזה או אחר, או שלא אקבל הערכה ואישור ממישהו", ואז אני פועל על פי האמונה הזאת מתוך פחד, ולא מתוך הסמכות הפנימית שלי, אני ארגיש מתח תמידי בגוף, וחוסר שלווה. בעיצוב האנושי קוראים להחלטה הזאת שבאה מהמיינד, סמכות חיצונית.

המיינד, או בעברית 'הדעת', אינה יכולה להוות סמכות פנימית עבורכם, מכיוון שהתנועה של המחשבות אינה מגיעה מהסמכות הפנימית, אלא מהדעת, שמותנה ומאמין לאמונות ומחשבות ישנות שפג תוקפן כבר מזמן.
הסיבה שבכל זאת הדעת נקראית סמכות חיצונית, היא כי דרכה אנחנו נותנים סמכות לאנשים אחרים, או לפחות מנסים לתת. אדם שיש לו מיינד חזק, ינסה לתת כל הזמן סמכות חיצונית לאנשים אחרים, מתוך רצון לשלוט בהם ולהיות מניפולטיבי, על מנת לקבל מהם אישור, אהבה או הערכה. אדם עם דעת צלולה, ייתן סמכות חיצונית לאדם אחר, רק כאשר התבקש על ידו, וגם ייתן לו את הזכות לבחור מה נכון ומה לא.

ההתניות שגורמות לכולנו להיות מי שלא אנחנו, הן רבות מאוד. רוב האנשים נמצאים במצב תמידי של לחיות את חייהם דרך הדעת (המיינד) שלהם, ולא מתוך הסמכות הפנימית שלהם. רוב האנשים מגיבים ומחליטים מתוך חוסר באהבה, אישור או קבלה ורצון להשלים אותם בחייהם. מערכות יחסים הן הדבר הבולט ביותר בבחירות שלנו. התחלות של קשרים שאינן באות מתוך הסמכות הפנימית שלנו, ממקום רגוע ואמיתי, תמיד יעודן להיכשל. אין זה טוב או רע, כי גם מזה לומדים. ואנחנו כאן בשביל להתפתח וללמוד. אך העיצוב האנושי, מביא איתו ידע בעל פונטציאל עצום לעשות לכם את חווית המשתמש בעולם זה הרבה יותר קלה ונעימה, והכי חשוב הרבה יותר אמיתית ואוטנתית לכם.

הסמכויות הפנימיות

ישנם שישה סמכויות פנימיים. ועוד 2 סמכויות חיצוניות, שעליהן לא ארחיב כאן.

הנה תקציר של הסמכויות הפנימיים:

סמכות רגשית - הסמכות הכי חזקה בכדור הארץ. כ-46 אחוז מהאוכלוסיה. אנשים אלו הם בעליי מרכז רגשי (סולאר פלקסוס) מוגדר. יש להם יכולת להיות בעומק רגשי לאורך זמן, אלו הם האנשים אשר מביאים את הגלים הרגשיים לתוך העולם. דרוש להם זמן על מנת להחליט מה נכון להם, מכיוון שהם עוברים תהליך רגשי בתוך החיים, וכל החלטה חשובה עבורה צריכה להיעשות דרך בהירות רגשית, שאותה מקבלים עם הזמן, ולא בהחלטות מידיות ופזיזות. לכן חשוב לאנשים עם סמכות זאת להיכנס לכל החלטה, או מערכת יחסים באיטיות (דבר שהם בדרך כלל לא עושים כאשר הם עובדים מהמיינד).
כל שאר הסמכויות האחרות הן סמכויות אשר מקבלות את ההחלטות ברגע הזה. אך הסמכות הרגשית היא הסמכות היחידה שאינה יכולה להחליט עכשיו ברגע זה, מכיוון שהרגש כל הזמן משתנה ונע בגלים, האדם בעל סמכות זאת, כל הזמן חווה ולומד את העולם או את האדם הספציפי שאליו קשורה ההחלטה דרך האיכות הרגשית שלו. ולכן על האדם הרגשי, ללמוד לחכות ולהיות סבלני עד אשר הוא מקבל בהירות רגשית.

סמכות סאקרל - זוהי סמכות של האינטואציה של כוח החיים, ויש אותה רק לג'נרטורים. והיא 33 אחוז מהאוכלוסיה בעולם. הסמכות הזאת אומרת לכם שכל תגובה שלכם בעולם תיעשה דרך המרכז של הסקראל (הארה), שהוא המרכז של כוח החיים שמחובר לגוף ולמציאות הקיימת בכל רגע. הסמכות הזאת עובדת בקולות. היא אינה אומרת "כן" או "לא" מהראש, אלא אומרת "אה הה!" (כן), או "אה אה!" (לא). האינטואיציה הפנימית של הגוף מושכת אדם זה באופן מיידי להחלטה של 'כן', או דוחה אותו באופן מיידי להחלטה של 'לא'. לפעמים הסמכות הזאת תגיד לכם "אה הה!" (כן), אבל המיינד יגיד לכם "מה פיתאום! מה איתך?!".. למי תקשיבו? עשו ניסוי ותראו מה יקרה. אלו אנשים ספונטניים שמחליטים מהרגע להרגע, ואחד הדברים שהכי יכול לבלבל אותם זה לחשוב שהם צריכים להחליט מהרגשות שלהם. לכן הם לא יכולים לעשות החלטות על פי הרגש, אלא רק על פי תחושת הבטן והחיבור לחיים.

סמכות ספלין  - 11 אחוז מהאוכלוסיה. זוהי סמכות שיש רק לפרוג'קטורים ולמניפסטורים. סמכות הספלין עובדת על פי האינסטינקט החייתי וההישרדותי של הגוף. אנשים בעלי סמכות ספלין, עושים החלטות על פי האינטואיציה החייתית שבגופם. המחשבה שמתלווה לסמכות הספלין היא "כן, זה בריא לי. זה נכון להישרדות שלי, זה נכון לגוף שלי." סמכות זאת, היא סמכות שאינה דורשת זמן, ויודעת באותו הרגע מהי הההחלטה. בדרך כלל אלו יהיו אנשים שאינם יכולים לתכנן דברים, עד הרגע שהם מרגישים שמשהו בריא ונכון עבורם, והאיטואיציה של האינסטינקט שלהם יאותת להם ואז הם ידעו שנכון לעשות זאת.
אנשים בעלי סמכות ספלין יעשו רושם שהם פועלים בדרך קרה, וחסרת התחשבות, או בדרך מאוד "לוגית". ונראה שההחלטות שלהם זה או שחור או לבן. והם "חותכים" מהר כאשר הם מרגישים שמשהו לא בריא עבורם. אך זוהי דרכם לדעת שמשהו נכון או לא נכון עבורם.

סמכות אגו (לב) - 1 אחוז מהאולוסיה. זוהי סמכות שיש רק לפרוג'קטורים ולמניפסטורים. סמכות האגו, קשורה למרכז הלב. זהו המרכז של כוח הרצון, האומץ והערכה עצמית. זהו המרכז שנותן את הכוח לפעול מתוך תחושה לממש דבר כלשהו. כאשר הסמכות הזאת פועלת יש לאדם תחושה של חיבור לעצמו מתוך הכוח רצון והערכה העצמית שלו. אם אין לאדם זה תחושת הערכה עצמית וכוח רצון באותו רגע הבחירה, כנראה שהתשובה היא "לא".

סמכות מרכז הלב הגבוה (מרכז הג'י) - 3 אחוז מהאוכלוסיה. סמכות זו יש רק לפרוג'קטורים. סמכות זו פועלת תוך כדי הדיבור עם אנשים אחרים. כאשר אנשים עם סמכות זו מדברים, הם מתחילים לשמוע את עצמם ולהבין מהו הכיוון הנכון ביותר עבורם. כאשר הם חשים חיבור לאהבה ללא תנאי, וכאשר הם שמחים, הם יודעים שהם עושים החלטה נכונה. וזאת הם יודעים הכי טוב, תוך כדי שיחה עם אדם אחר, שהם יכולים לסמוך עליו שיקשיב להם מבלי שישפוט אותם או יעצור אותם מלדבר.


סיכום:
כל הסמכויות הן דרכן של הגוף שלנו לתת לנו חותמת לגבי ההחלטה הנכונה עבורנו. הן מראות לנו שהמחשבות שלנו באות ממקום שליו ולא מתוך התנייה, מתח או פחד. כאשר אנחנו מתנסים ובודקים כיצד לחיות מתוך הסמכות הפנימית שלנו, אנחנו מוצאים את המדריך האמיתי שחי בתוכנו. את המאסטר שמחליט. וככל שהכיוונון עם הסמכות הפנימית מתעצמת, החיים ממשיכים ופועלים בצורה נכונה יותר ויותר. ואתם פחות ופחות מקבלים סמכות חיצונית מאנשים אחרים, ופחות צריכים לדעת מה אחרים חושבים על מנת לעשות החלטות בחייכם. דבר שמשחרר אתכם ומעצים את החיים בצורה שלא תיאמן.

טיפ חשוב: הסמכות הפנימית לא יכולה לעבוד נכון במידה ואתם לא מתנהלים על פי האסטרטגיה שלכם (על פי סוג הטיפוס/הילה שלכם). לדוגמא, אם אתם ג'נרטורים, האסטרטגיה שלכם היא לחכות שמשהו יגיע אליכם ורק אז להגיב. אך אם אינכם מחכים שמשהו יגיע אליכם, אלא מגיבים לפני, או יוזמים מבלי שדבר הגיע אליכם, הסמכות הפנימית שלכם לא תפעל נכון. עליכם להגיב למה שמגיע אליכם, ורק אז התגובה קורית מתוך הסמכות שלכם.


למידע על סשן טיפול אישי דרך המפה האישית - לגלות את המיוחדות שלכם 

חלק 6 - ילדים על פי סוג ההילה שלהםאין תגובות: