br להיפתח מחדש: תקשור עם בשאר - הנוכחות של הרגע הזה בהתפתחות מול החברה -->

יום ראשון

תקשור עם בשאר - הנוכחות של הרגע הזה בהתפתחות מול החברה

מתוקשר על ידי ליאב ננדי יני 
מתוך קורס עומק ללימוד התכנים של בשאר
לפרטים על הקורס הקרוב לחצו כאן


״התדר שלכם הולך וגדל, וכאשר התדר שלכם הולך וגדל, מה שקורה באופן טבעי זה שאתם

מתחילים לחוש בשינוי של עצמכם, וכיצד אתם חשים בשינוי של עצמכם? כאשר אתם  משווים את עצמכם לאנשים אחרים.
עד עכשיו דיברנו למעשה על הדרך שהתודעה שלכם מתפתחת מהרובד של האהבה אל הרובד המנטלי, והעמקנו ברובד המנטלי לתוך המנגנון של המחשבה, כיצד החשיבה שלכם עובדת מול אנשים אחרים.

ככל שאתם מתפתחים בתדר שלכם, ככל שאתם נוכחים יותר ויותר ברגע הזה, ככל שאתם שואלים את עצמכם מה הדבר שהכי מלהיב אותי לעשות כאן ועכשיו (ולא שם ואחר כך), אז אתם מתכווננים לרגע הזה, כמו קרן לייזר, שכל סך המחשבות שלכם וכל סך הרגשות שלכם נמצאים כאן ועכשיו. 

גם הרגש הכי עמוק שלכם, כאשר אתם חווים אותו ואתם נמצאים כאן ועכשיו, הוא גם נמצא כאן ועכשיו אתכם. ולכן לפעמים כאשר אתם נוכחים ברגע הזה, אתם לא בהכרח יכולים להכיל את כל הרגשות האלו, ואז מה שקורה באופן טבעי זה שמחשבה תקח אתכם אל  מחוץ לרגע הזה, וכאשר מחשבה לוקחת אתכם אל מחוץ לרגע הזה, אתם שוב חוזרים למנגנון הטבעי של לחשוב על העתיד או על העבר. 

כאשר זה קורה אתם יכולים לזרום עם אותה מחשבה עד אשר אתם קולטים לפתע שאתם לא נוכחים. התרגול של לשאול את עצמכם מה הדבר שהכי מלהיב אותי לעשות ברגע הזה, זה תרגול של זכרון בסופו של דבר, מכיון שרק כאשר אתם זוכרים לשאול את עצמכם זאת, רק אז אתם באמת מצליחים להבין, איך המחשבה הזאת, איך השאלה הזאת עוזרת לכם. 

השאלה הזאת למעשה מביאה אתכם לנוכחות מאוד מאוד עמוקה ברגע הזה, מכיון שאז אתם בודקים אילו אפשרויות יש לכם כרגע, וכאשר אתם מבינים אילו אפשרויות יש לכם כרגע ואתם יודעים מה הדבר שהכי מלהיב אתכם לעשות מבין כל האפשרויות שיש לכם כרגע, באופן טבעי אתם מתחילים לפתח תדר חדש שנכנס לתוך העשייה שלכם בכל רגע ורגע.

כעת, כאשר אתם מעמיקים בתוך הרגע הזה ואתם נפגשים עם אנשים אחרים והאנשים האחרים אומרים לכם כל מיני דברים שקשורים לעתיד, לעבר, למי שאתם, מה הם רוצים מכם, מה הם צריכים מכם, לגבי כל דבר כזה... אתם תחושו באופן מיידי שאותו אדם מחזיק במחשבה או אמונה שאינה קשורה לרגע הזה, אמונה או מחשבה שקשורה לעתיד. ואז מה אתם עושים? אז שוב, יש לכם בחירה, אתם יכולים לבחור להישאר עם אותו אדם ואתם יכולים לבחור לברוח משם. וכשאני אומר לברוח, אני לא מתכוון בבהלה, אלא פשוט ללכת.  

מה שקורה באותו רגע זה שאתם יכולים לשאול את עצמכם- מה הדבר שהכי מלהיב אותי לעשות עם אותו אדם? האם מלהיב אותי לקבל את התדר האנרגטי שלו, או לא? 
מכיוון שכאשר אתם בפוקוס על בן אדם מסוים, (ואת זה כבר חוויתם) אתם מרגישים את התדר האנרגטי שלו. ישנם אנשים שמרגישים יותר וישנם אנשים שמרגישים פחות, אבל כולם מרגישים. ואז למעשה מה שקורה זה שהאנרגיה שלכם מושפעת מאותו אדם ואז איכות התודעה שלכם משתנה ברגע הזה, ואתם יכולים ללכת עם קו המחשבה של אותו אדם, ואז לאבד את הנוכחות שלכם.

חשוב שתבינו את הדבר הזה- זה בסדר לאבד את הנוכחות שלכם, כל עוד אתם נוכחים שאתם מאבדים את הנוכחות שלכם. אבל מכיוון שזה מורכב ואתם מאבדים את עצמכם, רק כשאתם מתעוררים מהחלום הקטן הזה, שלפעמים הוא גם ארוך מאוד, אז אתם מבינים שלא הייתם נוכחים. אז אתם מבינים שמה שקרה זה שלא באמת הייתם מסופקים ומאושרים באותו רגע.

כעת אני אדבר על הדרך שבה אדם יכול להשתלב בתוך התדר הישן כביכול.
כאשר התדר שלכם הולך ונהיה יותר ויותר קרוב למימד החדש, מה שקורה למעשה זה שאתם מבינים את הפער שיש ביניכם לבין אנשים אחרים.
כאשר אתם נמצאים ליד אנשים אחרים, אז כמו שאמרתי- התדר שלהם יכול להיות בנוכחות של הרגע הזה, או לא בנוכחות של הרגע הזה, וכאשר הוא לא בנוכחות של הרגע הזה ואתם שמים לב לכך, זה אומר רק דבר אחד- שאתם נוכחים.

אם אתם לא שמים לב שהם לא ברגע הזה, זה אומר שגם אתם לא נמצאים ברגע הזה מכיוון שאתם חושבים על עבר ועתיד. יכול להיות מצב שאתם תרגישו שיש לכם מעין חלקים מאוד קטנים כמו "גלימפסים", שאתם מרגישים- אני עכשיו ברגע הזה, אני עכשיו לא ברגע הזה.. וזה קורה כשלפתעע אתם נוכחים ולפתע אתם לא נוכחים.

מה שקורה כשאתם לא נוכחים, מה שקורה באופן טבעי, זה שאתם תישאבו לתוך התדר האנרגטי של אותו אדם שנמצא מולכם. השאיבה הזאת, כביכול, היא בעצם המחשבה שאתם מאמינים לה, בתוך החשיבה שלכם, שהושפעה מאותו תדר אנרגטי שאותו אדם הפיץ אליכם. ומה שזה אומר זה שלמעשה אתם מאמינים למחשבה כלשהיא שגם אותו אדם מאמין, וזה מה שקורה כששני בני אדם נפגשים, הם למעשה מדביקים אחד את השני במחשבה, ולכן מחשבות הן הדבר הכי מדבק שיש ביקום.

כאשר אתם הולכים לצפות בסרט, אתם למעשה לחלוטין נדבקים במחשבה של הסרט, שלמעשה זאת המחשבה של אותם שחקנים שהיו שם באותו רגע, של אותו במאי שהיה שם, שהעביר לכם את זה דרך סאונד ותמונה, ובמיוחד כשהכל חשוך סביבכם ואתם צופים רק בסרט, באופן טבעי אתם לגמרי, אבל לגמרי, שוכחים מי אתם. ואני יודע שזה כיף לכם לעשות זאת, רק תשימו לב האם אתם מצליחים להיות נוכחים גם לפעמים כשאתם רואים סרט, זה תרגול ממש טוב. כלומר, כאשר אתם צופים בסרט, לשאול את עצמכם, מה הדבר שהכי מלהיב אותי לעשות? אז יש לכם אולי שתי אפשרויות, האחת- לסגור את הסרט, או לצאת מהקולנוע שאתם נמצאים בו, או להמשיך לראות. אם אתם רואים שהדבר שהכי מלהיב אתכם זה להמשיך לראות, לפחות אז אתם יודעים שזה מלהיב אתכם לעשות, ואתם יותר נוכחים. 

עכשיו, נסו לדמיין שזה לא סרט בקולנוע, אלא זה סרט חי במציאות, שזה בעצם החיים שלכם, באותו רגע שאתם נמצאים ליד אנשים מסוימים, הם למעשה מכניסים אתכם לסרט, לסרט שלהם. עכשיו, יכול להיות שאתם לבד עם עצמכם בחדר סגור ואתם גם נמצאים בסרט, בסרט של עצמכם, בסרט של החשיבה שלכם, מה קורה באותו רגע?

אתם למעשה קלטתם תדר אנרגטי כלשהו, שהתדר הזה הותמר למחשבות, והמחשבות מנסות להוכיח לכם שזה אכן יכול לקרות, כי מחשבה מנסה לעזור לכם למנוע עתיד גרוע יותר. וכמו שהסברתי בפעם האחרונה- לכל מחשבה יש יתדות של מחשבות אחרות שמנסות לעגן אותה על מנת להוכיח שהיא מוצדקת לחשוב עליה, וכאשר אתם חושבים עליה, בעצם אתם מוכיחים לעצמכם שזה נכון שהיא תתקיים, משום שיש לה סיבה, כי אם לא היתה לה סיבה להתקיים, אם לא היה לכם רווח, היא לא היתה קיימת, או יותר נכון לומר- התדר היה קיים ואתם לא הייתם מאמינים לתדר הזה  ולכן המוח שלכם לא היה מפרש אותו כמילים- שזה כמחשבה. 

אז מה אתם יכולים לעשות כשאתם נמצאים בסביבת אנשים שמפיצים תדר כלשהו, והתדר הזה
משפיע עליכם? קודם כל, הדבר הראשון – זה לשאול את עצמכם ״האם מלהיב אותי להיות שם? האם נכון לי להיות שם?״ אם מלהיב אתכם להיות שם ואתם מוכנים לאתגר, הדבר הבא שאתם יכולים לעשות זה להיות מודעים לכך שהתדר האנרגטי שלו הוא לא אתם, התדר האנרגטי שלו הוא פשוט התדר האנרגטי שהוא מאמין לו, זה למעשה גם לא התדר האנרגטי של אותו אדם, הוא פשוט מחזיק בתדר הזה מכיוון שיש לו סיבה, יש לו רווח להחזיק בתדר הזה, כמו שגם לכם יש רווח להחזיק במחשבות מסוימות. 

עכשיו שימו לב למשהו, זה לא רק שהוא משפיע עליכם, זה גם אתם משפיעים עליו, עד שאתם לא נוכחים לחלוטין ברגע הזה, אתם עדיין יוצרים גלים ותהודה של תדר אנרגטי שמשפיע גם על בן אדם אחר, אבל אם אתם כן נוכחים באותו רגע, מה שקורה זה שלמעשה אתם מצמצמים את כל הנוכחות והמחשבה של החשיבה שלכם והרגשות שלכם לרגע הזה, ואז באופן אוטומטי מה שיקרה זה שהפוקוס האנרגטי שלכם, של אותן מחשבות ואותן רגשות, יהיה נוכח בגוף שלכם כנוכחות טהורה, וכשהנוכחות הטהורה הזאת מתבטאת ליד אדם מסוים, הוא לפתע מרגיש שהוא מקבל שיקוף למחשבות שלו, הוא מרגיש באותו רגע שהוא קולט את החשיבה שלו, פתאום הוא נהיה ער ומודע לחשיבה שלו, לכן האפקט של להיות נוכח ברגע הזה משפיע באופן מיידי על מי שנמצא לידכם.

עכשיו, כאשר אתם מחליטים להיות ליד מישהו שמשפיע עליכם אנרגטית ואתם שואלים את עצמכם- האם התדר הזה הוא באמת שלי?!  אתם יכולים מיד לראות שהתדר האנרגטי שלו הוא לא באמת אתם, לא באמת מי שאתם. אתם יכולים להזדהות עם התדר האנרגטי שלו, אבל אם אתם תתחילו להאמין לתדר האנרגטי שלו אתם תתחילו להיצמד לאותן מחשבות שהוא מייצר. 

זה קורה בעיקר כשחיים עם מישהו באופן קבוע, כבר מתרגלים לתדר האנרגטי שלו ואחרי הרבה זמן  התדר האנרגטי שלו נהיה מאוד דומה לתדר האנרגטי שלכם, ואתם מתחילים לרטוט על אותו תדר אנרגטי, ואז אנשים מרגישים זאת והם מרגישים שאתם מאוד דומים באותו תדר.  

כאשר אתם נמצאים באותו תדר אנרגטי לאורך זמן, בסופו של דבר יכול לקרות מצב שאתם תשכחו את התדר האנרגטי שלכם. ואני לא אומר לכם עכשיו - תחיו לבד לנצח, אני רק אומר לכם - שימו לב לזה, משום שיש לכם יכולת, יש לכם אפשרות להביא את הנוכחות של הרגע הזה גם עם האנשים שאתם חיים איתם.
וזאת הסיבה שאני מסביר על כל הנושא הזה, מכיוון שאני יודע שאתם לא חיים לבד, אתם חיים בחברה, אתם חיים עם עוד אנשים, יש לכם משפחות.

אז בעצם, כשאתם נמצאים ליד מישהו והוא משפיע עליכם בתדר האנרגטי שלו, ואז אתם מתחילים לשים לב - רגע, זה לא התדר האנרגטי שלי, אני מרגיש/ה שזה התדר האנרגטי שלו, שהוא מאמין לזה, באופן מיידי אתם משקפים לו את הנוכחות שלכם והוא מתחיל לגלות שיש לו מחשבות שהן לא באמת מוצדקות, מחשבות שגורמות לו למתח. 

הוא ימשיך להחזיק בהן מכיוון שיש לו הוכחות למה הוא כן צריך להחזיק בהן. כאשר הוא ממשיך להחזיק במחשבות, הוא למעשה מתחיל להרגיש שאותן מחשבות מכאיבות לו יותר מאשר עוזרות לו, ואז מה שיקרה לפעמים זה שאתם, אם תהיו בנוכחות ברגע הזה ואתם תהיו ליד אותם אנשים, לפעמים הם מאוד יאהבו אתכם, אבל אם הם יחזיקו במחשבות, בתדר שלא משתייך לנוכחות של הרגע הזה, אלא יש בו מחשבות של עבר ועתיד, באופן מיידי מה שיקרה זה שהם ירגישו לידכם לא בנוח, למה? מכיוון שאז הם מרגישים את הרטט האנרגטי של עצמם ופתאום הם נהיים נוכחים, וכשהם נהיים נוכחים והם עדיין מחזיקים באותו זמן מחשבה של עתיד או עבר, יש קונפליקט, ובקונפליקט הזה מישהו ינצח. זה הכל תלוי בתדר האנרגטי של המחשבה ובתדר האנרגטי של הנוכחות. 

אם אתם תישארו איתם מספיק זמן והם יצליחו להכיל את התדר האנרגטי של עצמם כתוצאה מהשיקוף שאתם מביאים להם, באופן טבעי הם יתגברו על זה והם יתחילו להיות נוכחים ברגע הזה. אם לא, הם פשוט ירגישו לא בנוח איתכם משום שאתם באופן טבעי לא תשתפו איתם פעולה, עם המחשבות שהם חושבים. וכשאני אומר לא לשתף פעולה אני לא אומר שאתם לא תעזרו להם, או תענו להם על שאלות או תשתפו אותם לגבי משהו שקשור לאותו נושא שהם העלו, אבל אתם הרבה הרבה יותר תקשיבו ופחות תגיבו כתוצאה מכך שאתם לא מאמינים לאותה מחשבה שלהם, מכיוון שאם אתם לא מאמינים לאותה מחשבה שלהם אתם תהיו נוכחים ואז אתם תהיו בהקשבה מוחלטת. ואותה הקשבה מוחלטת תביא לנוכחות ולשיקוף לאותו אדם שנמצא לידכם. 

כעת, אם מפריע לכם שאותם אנשים לא נמצאים ברגע הזה, מה שזה אומר זה שגם אתם לא נוכחים ברגע הזה, אתם מודעיים לכך שהם לא נוכחים ברגע הזה, ואולי בחלקכם אתם כן נוכחים, אבל לא באופן טוטאלי, מכיוון שאתם חושבים על מה שהם עושים, על מה שהם חושבים, ואם אתם חושבים על מה שהם חושבים, זה אומר שיש לכם מחשבה כלשהיא שדואגת לעתיד שלכם, שדואגת לכך שאדם אחר ישפיע עליכם, אז אתם גם עדיין נמצאים בתוך תהליך של עתיד או עבר.

שימו לב רק להיות מודעים לזה, כל המודעות שאני מביא לכאן אינה קורית מיידית, אתם לא יכולים להכריח את עצמכם להיות נוכחים ברגע הזה, זה יכול להיות קשה בהתחלה, כל התרגול של הנוכחות ברגע הזה למעשה קורה במקביל וביחד עם אנשים אחרים, מכיוון שאתם תמיד בשיתוף פעולה עם אנשים אחרים, ואז למעשה יש לכם אפשרות לדעת שאתם יכולים להיות האנטנה שמעלה את התדר בכל הסביבה שלכם. 

אל תקחו את זה כתפקיד, זה קורה באופן טבעי, כיון שאם תקחו את זה כתפקיד אתם תתחילו עוד פעם לחשוב על עתיד - כיצד אתם הולכים לעזור לאנשים דרך התדר האנרגטי שלכם, אבל זה לא עובד ככה כי אז אתם גם לא תהיו בנוכחות. 

היו טבעיים, טבעיים לחלוטין, פשוט היו מודעים בזמן שאתם טבעיים. ככל שהמודעות שלכם גדלה יותר, ככה אתם טבעיים יותר, ככה אתם נוכחים יותר, ואז החיבור שלכם לגוף הוא הרבה יותר אמיתי והרבה יותר מדוייק. אז הגוף שלכם מתחיל לפעול ביחד עם כל הרובד המנטלי שלכם, ואתם מתחילים להגיב בצורה הנכונה, אתם מתחילים לפעול בצורה הנכונה שהיא הדרך שהכי מלהיבה אתכם בכל רגע ורגע.

כפי שהסברתי קודם, כאלו שעושים את המסע ההתפתחותי שלהם לחיות ברגע הזה, תקשורת היא אחד הדברים הכי חשובים עבורכם, שימו לב שכאשר אתם לא מבטאים את הדבר האמיתי עבורכם, מה שקורה באופן טבעי זה שאתם לא מצליחים להיות נוכחים גם ברגע הזה, אתם יכולים להרגיש שאתם נוכחים, אבל אם אתם חוששים לומר משהו שאולי יגרום לבן אדם אחר לא להרגיש בנוח איתו, באופן טבעי אתם גם לא נוכחים ואתם גם נכנסים לתדר של אותו אדם.

אחד הביטויים הכי הכי עמוקים שדרכו אתם יכולים לדעת שאתם נוכחים ברגע הזה מעבר לתחושות שמחה, אהבה, וחוויה שאתם ממוקדים ברגע הזה, זה היכולת שלכם לבטא את עצמכם בצורה טוטאלית, זה היכולת שלכם לומר מה אתם חושבים ומה עובר עליכם עם כל אדם, בהקשר של מה שהוא צריך לדעת בהקשר שלכם אליו באותו רגע.  ולכן אם משהו מרגיש לכם נכון לומר חשוב שתגידו אותו, אחרת למעשה אתם תשאירו את עצמכם לא נוכחים ברגע הזה. 

אתם יכולים לשים לב שיש לכם מחשבה שקשורה לעתיד כלשהוא עם אותו אדם, אם אתם לא אומרים לו משהו. אז האתגר שלכם הוא לא רק להיות נוכח ברגע הזה, אלא להעלות את הרטט האנרגטי שלכם דרך זה שאתם מבטאים אותו בצורה מוחשית, בצורה ברורה, ואז יש לכם יכולת להיות עוד יותר עוצמתיים. 
רק כאשר הביטוי שלכם נוכח ברגע הזה, אתם לחלוטין השלמתם את המסע שלכם. וזה לא אומר שהמסע שלכם לא ימשיך, זה אומר שאתם השלמתם את המסע שלכם להיות נוכחים ברגע הזה, ואז מאותה נקודה אתם יכולים רק להוסיף עוד ועוד תדרים לרגע הזה.

מה שאומר שיש שלב ראשון, והשלב הראשון הוא שאתם מביאים את כל הנוכחות שלכם כמה שיותר לרגע הזה, והשלב השני זה שאתם מבטאים את הנוכחות שלכם ברגע הזה באופן מוחלט, ואז כאשר אתם כבר מבטאים את הנוכחות שלכם ברגע הזה באופן מוחלט, השלב השלישי הוא למעשה להביא עוד תדרים לנוכחות שלכם לרגע הזה, גם לפני כן אתם מביאים תדרים לרגע הזה אבל אתם עדיין לא נוכחים לחלוטין, יש לכם קטעים שאתם נוכחים וקטעים שאתם לא נוכחים. 

זה אומר שעוד רבדים מהלא מודע שלכם משתחררים ואז אתם למעשה נכנסים לרטט של הרגע הזה בצורה הרבה יותר עמוקה. ואז באותו רגע, כמו שתיארתי באחת המפגשים הקודמים, זה שאתם מתחילים לפתח את החוש העל טבעי שלכם. מה שאומר שאתם נוכחים כל כך ברגע הזה שאתם מצרפים עוד רבדים ותדרים של אנרגיה ואתם מצליחים לראות דברים שאנשים אחרים לא רואים, אני מדבר על אנשים שלא נוכחים ברגע הזה וגם כאלה שכן נוכחים. אתם יכולים לראות דברים שהם לא מצליחים לראות עליהם. 

כשאני אומר מצליחים לראות דברים אני מתכוון גם לסאונד, לסאונד שהוא מעבר למה שאתם מצליחים לשמוע באופן רגיל, זהו סאונד אנרגטי, וגם ראיה פנימית, ראיה על חושית. זו היכולת שלכם לשמוע רטטים של מחשבות שאינן קשורות אליכם, אך אתם יודעים שהן קשורות לאדם אחר, בצורה מאוד מדויקת.

רמת התקשורת היא מאוד מאוד חשובה, אני מציע להיות מודעים למה אתם אומרים ולמה אתם פוחדים לומר. בתרגיל שנעשה עכשיו, אתם תראו איך ישנם דברים שקשורים אליכם וישנם דברים שלא קשורים אליכם, ואז מה שיקרה זה שיש לכם אפשרות להגיב מתוך האותנטיות העמוקה ביותר שלכם, או לא. 

אבל, התרגיל האמיתי יקרה בחיי היום יום שלכם, התרגיל האמיתי יקרה כאשר אתם נוכחים לחלוטין ברגע הזה ואתם מודעים לכך שהבן אדם שמולכם לא נוכח ואתם רואים את ההתנהלות שלו, ואז אם אתם בוחרים להישאר כי זה הדבר שהכי מלהיב אתכם לעשות, אז באופן אוטומטי שימו לב על מה אתם מדברים איתו, מה אתם אומרים לו.

אם אתם בוחרים שלא להישאר מולו, שימו לב גם מה אתם אומרים, האם אתם אומרים משהו שהוא אמיתי או האם אתם אומרים משהו שהוא לא אמיתי? אם זה משהו שהוא לא אמיתי- שימו לב האם אתם נוכחים באותו רגע.
אם באמת תהיו כנים עם עצמכם ותעשו את הדבר שהכי מלהיב אתכם לעשות, ותגלו שהדבר שהכי מלהיב אתכם לעשות זה לא להיות עם אותו אדם, באופן אוטומטי אתם גם תגידו לו למה ואתם תסבירו לו. כמובן רק אם הוא ירצה לשמוע, יכול להיות שהוא לא ירצה לשמוע, אתם יכולים גם לשאול אותו אם מעניין אותו לשמוע, זה חלק מהתקשורת.. אני יודע, זה לא קל לעשות את זה, אבל ככל שתתרגלו זאת, רמת התודעה שלכם והרטט האנרגטי שלכם יעלה יותר ויותר. 
אז אני מאחל לכם בהצלחה ותודה
ואנחנו ניפגש שוב.. ״         

בשאר

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

תודה רבה.
היה לי עונג רב לקרוא את המאמר, זה מוסבר מאד ברור וקל להבנה, שנזכה להיות בנוכחות מלאה בכל רגע ורגע.
מחכה לעוד חומר.

מאמרים פופולארים:

מאמרים נוספים