br להיפתח מחדש: תרגיל איפוס חיים -->

יום ראשון

תרגיל איפוס חיים

בשנת 2014 קיבלתי בתיקשור את אחד התרגילי כתיבה הכי חזקים שקיבלתי ושהכרתי בחיי עד כה ואני רוצה לשתף אותו פה אתכם.
הכל התחיל כשהייתי במצב בריאותי לא כל כך טוב במשך הרבה זמן, וברגע של יאוש החלטתי לבקש עזרה ולהשתמש ביכולת התקשור שלי כדי לקבל עזרה מההדרכה הגבוהה שלי לבעיה הבריאותית.

להפתעתי קיבלתי תרגיל ממש מיוחד ובעל השפעה חזקה ששידרג את חיי בצורה שקשה לתאר, ואחר כך כששיתפתי אותו הוא עשה את אותו הדבר לעוד עשרות אנשים אחרים.

התרגיל נקרא "תרגיל איפוס חיים". כדי לעשות את התרגיל הזה בצורה הטובה ביותר, נדרשים 3 עד 4 ימים של כל תשומת לבכם בכתיבה, בלי הפרעות וגירויים, כמובן ללא עבודה ובעדיפות להיות עם עצמכם לבד כמה שאפשר בזמן הזה.

כשהתחלתי את התיקשור עם ההדרכה הגבוהה שלי היא אמרה לי שיש ישות מדריכה שתעזור לי. כשקיבלתי את המידע מאותה ישות, הייתי מופתע ממה שהיא תיארה לי ולא ציפיתי לזה כלל, היא אמרה שיש תרגיל שיתמוך בי מאוד ויעזור לעוד המון אנשים.

אלו הוראות התרגיל:
“רשום במחברת את כל האנשים, בעלי החיים או כל דבר חי, חפצים, מקומות שהיו בחייך עד היום, כמו כן גם את כל הסיטואציות והפעולות שעשית והייתם בהם בכל חייך. כתוב כל אחת ככותרת, כמו כותרת של מאמר או סיפור. כתוב את מה שאתה זוכר ורואה בראש שלך.

כשאתה עושה זאת, היה שקט ובדממה עם עצמך, תן לרגשות שלך להופיע בקלות ושחרר אותם בקלות. כתוב את הכותרות אחת תחת השניה. לאחר שתסיים את התרגיל שיכול לקחת מספר ימים, קרא את כל הכותרות ברשימה לפחות פעמיים. ואז קח את הדפים עליהם כתבת את השמות האלה ועשה אחד משני דברים:
קבור אותם באדמה במקום שאיש לא ימצא אותם או שרוף אותם.
עשה זאת ללא מאמץ, ללא כל אשמה או כל היצמדות ככל שתוכל.
אם אתה מתקשה לעשות זאת, קח את הזמן ועשה זאת כאשר זה קל יותר.
תרגיל זה נועד לאפס את חייך כך שתוכלו להתחבר לרגע זה באופן מלא."
_____

דוגמאות לכתיבה:
"אמא שלי"
"אבא שלי"
"הספריה שהיתה לי בבית הישן של ההורים"
"הכלב שלי ג'קי"
"המריבה שהיתה לי עם אבא בכיתה ז'"

כך להמשיך לכתוב עוד ועוד...

בתיקשור גם הוסבר לי שזה תרגיל שעובד פיזית על הניורונים במוח ומאחה את כל מה שמפוצל בתוכנו ומחבר חלקים שהתנתקנו מהם בתוכנו, על מנת שנוכל להיות נוכחים יותר.

כשעשיתי אותו זה היה לי מדהים ממש, הרגשתי התרוממות רוח והרבה אנרגיה, המון זכרונות שלא ידעתי שאני זוכר אותם צצו פתאום ופינו לי הרבה מקום ואוויר. לאט לאט אחר כך גם הבריאות שלי השתפרה.

באופן אישי לא יכלתי לכתוב יותר משעה בכל פעם, כי זה מאוד חזק והייתי צריך הפסקה בין כתיבה לכתיבה, אך חשוב להמשיך לכתוב לאורך כל היום כמה שאפשר. קבעו בעצמכם את המרווחים. השתדלו שלא יעברו יותר מ 12 שעות בין כתיבה לכתיבה כי זה מוציא מהרצף של איכות התרגיל וההשפעה שלו.
במידה וכן היתה לכם הפסקה, קראו כמה דפים אחורה כדי לרענן את זכרונכם. זה תרגיל שנדרשת מחויבות ומשמעת אישית אליו, ולכן היו ברורים שאתם מוכנים להתחיל ולסיים אותו.

ב 2018 העברתי את הריטריט הראשון של התרגיל הזה במצפה רמון, ו 20 אנשים עשו אותו ביחד בשתיקה מוחלטת במהלך 3 ימים, בליווי שלי עם תקשורים ותרגילים מיוחדים במהלך היום שהעשירו את התרגיל והעמיקו את החוויה, מאז אני מלווה אנשים באופן אישי בתהליך.


הנחייה וליווי אישי
אתם יכולים לעשות את התרגיל לבדכם דרך ההנחיות שנתתי, אך אם אתם רוצים ליווי וחוויה הרבה יותר עוצמתית ומדוייקת שגם תעניק לכם מסגרת, אני נותן את שירותיי לליווי התרגיל מההתחלה עד שתסיימו אותו מתוך נסיון של הרבה שנים והמון משתתפים שהנחייתי.

זה מה שתקבלו בליווי איתי:

- מפגש שיחה אינטרנטי של חצי שעה שבו אתן לכם הסבר מעמיק על התרגיל וכיצד לעשות אותו בצורה מדוייקת על מנת שתוכלו להיכנס לתהליך בדרך הכי טובה שאפשר.
- תקבלו הקלטה של סשן תיקשור של המדריך שהעביר לי את התרגיל והסבר מדויק לתרגיל.
- אפשרות לשאול אותי שאלות במהלך התהליך דרך מייל או וואצאפ.
- מפגש אינטרנטי פעם ביום (עד 3 מפגשים במהלך התהליך) של 25 דקות, שבו אתן לכם תרגיל קטן שתעשו אותו מולי שיעזור לכם להקפיץ את חווית התהליך של הכתיבה לרמה אחרת.
- הליווי מעניק לכם מוטיבציה להמשיך לכתוב את התרגיל ולהיות בתוך מסגרת.
- הסבר מפורט כיצד הכי טוב לעשות את הטקס בסוף תהליך הכתיבה.
- שיחת סיכום ושיתוף של חצי שעה אחרי סיום התרגיל.

עלות הליווי: 1190 ש"חמבצע מיוחד לתקופת הקורונה עד ה- 1.5.20: 490 ש"ח  (עם אפשרות לחלק ל 2 תשלומים).

לתשלום דרך ביט/פייבוקס: 0547504154, אחרי התשלום שלחו לי בבקשה את המייל לכם ואת שמכם דרך הודעה בוואצאפ. יש אפשרות לשלוח צ'קים בדואר. לעוד פרטים ושאלות, התקשרו לליאב - 0547504154.מה התרגיל נותן?
הוא נותן המון תובנות שקשה אפילו להסביר אותן במילים. תובנות לגבי סיטואציות ומקרים שקרו לכם, ובכלל לגבי כל מה שאתם זוכרים או חשבתם שאתם לא זוכרים.
לי באופן אישי הוא יצר חיבורים במוח וחיווטים חדשים. התרגיל מילולית מאפס את החיים. הוא נתן לי להתחיל מחדש, כמעט כאילו נולדתי שוב. חשתי שחרור רגשי מהעבר, אני זוכר הכל, אבל כאילו המון אבנים קטנות ואף גדולות מהעבר ירדו לי מהלב, אני הרבה יותר נוכח והרבה יותר מחובר לעצמי. למעשה התרגיל גורם להבין שהכל זה סיפורים ולא יותר מזה, וזאת תובנה חזקה לחוות!


שיתוף של אנשים שעשו את התרגיל בריטריט:

"תרגיל איפוס חיים, כשמו כן הוא - מאפס חיים. התרגיל אפשר לי להתבונן לתוך עצמי, בשקט ובשלווה. כתבתי את הסיפורים בחיי ושחררתי את הרגשות שהיו כלואים בהם. מצאתי ביקורת שלי על הסיפורים האלו ומצאתי דרך אחרת אמיתית להסתכל עליהם וללמוד מתוכם. מצאתי דפוסי התנהגות חוזרים, הבנתי את המקור שלהם ואפשרתי לעצמי לבחור אחרת מעכשיו. מצאתי דברים שאהבתי לעשות, שכיום כבר איני עושה ומצאתי שאני מתגעגעת אליהם. גם פה בחרתי מעכשיו לחזור ולעשות. הבנתי את כוחה הגדול של הקבוצה, את כוחו של השיתוף. ומבחינתי צריכה להפוך זאת לדרך חיים (אני אדם שעובד לבד ועבור אחרים). תודה ענקית על המסע הזה!" - מורן
_____

“ניגשתי לתרגיל בחשש וסקרנות...הקדימו לתרגיל רגשות תקיעות, נדהמתי לראות כמה דפים הוקדשו ל"פרק הראשון" של חיי...הפרק הקשה, והיו רגעים שנמאס לי ורציתי להפסיק עם התרגיל...זה לא ממש הציף, אבל הזכיר דברים ונוכחתי בכמה זכרונות כואבים שאני עדיין נאחזת...
אחרי זה באה הקלה והיה אפילו כיף לכתוב כשראיתי לנגד עיני את השיפור המאוד מובהק שחל בחיי- דרך מצבים ואנשים שפגשתי...גיליתי בדיעבד אלו אנשים שכחתי כנראה לא במקרה וזה היה משמח...
דרך התרגיל ראיתי כמה דפוסים מאוד דומיננטיים בחיי- מול בני זוג ומול חברות. אם עד עכשיו היו לי תירוצים ורק רצון לסיים עם דפוסים אלו, התרגיל נתן גושפנקא מאוד חזקה של "די- עד כאן!"...
אני כ-10 שנים בדרך של מודעות ורוחניות...יודעת שאין הוקוס פוקוס ואין פתרונות פלא לבעיות בחיים, אבל התרגיל בהחלט שיפר את ההרגשה ואיפשר להסתכל על העבר בעיניים יותר נקיות וחסרות האשמה וכעס...
תודה!!!!!” - אפרת
_____

"כשעשיתי את התרגיל איפוס החיים, הייתי במהלך שינוי אישי גדול. ברובו של היום הייתי שקועה בעצב עמוק, רחמים עצמיים ולעיסת מאורעות העבר (הלא ניתנות לשינוי!).
יום לאחר שסיימתי את התרגיל כבר התחלתי להרגיש שהעצב "יקירי" שליווה אותי בנאמנות, נעלם. אני אדם רציני, הלכתי לחפש אותו. אבל העצב ברמתו העמוקה השורשית שהיה נעלם. ועד היום כשעדיין ישנם ימים קשים רגשית, העצב הזה אינו חוזר.
למרות שאני מעט קטנת אמונה, הייתי מכנה זאת "שינוי דרמטי"."
- אלה

לליווי אישי עם ליאב לכל אורך התהליך איפוס חיים -מבצע לתקופת הקורונה - 490 ש"ח (במקום 1190 ש"ח).
הערה לגבי ספרי דון חואן (קרלוס קסטנדה)- מישהו שיתף אותי שבאחד מסדרת הספרים של דון חואן יש תרגיל דומה, אך לפי הבנתי הוא לא אותו הדבר, הוא מדבר רק על לכתוב רק אנשים ורגשות. בכל אופן זה דיי ריגש אותי שקיבלתי מסר דומה בתיקשור.
מכיוון שלא קראתי אף ספר שלו, אני מרשה לעצמי להציג זאת כתרגיל מקורי שקיבלתי וכמתנה עבור כל מי שרוצה להתנסות בו.בהצלחה!
ליאב יני

2 comments:

אנונימי אמר/ה...

נשמע ממש נחמד. נראה שמקור האינפורמציה מאוד מיוחד ואשמח לדעצ איך להיפתח לתיקשור

ליאב נאנדין יני אמר/ה...
התגובה הוסרה על ידי המשתמש שכתב אותה.

מאמרים פופולארים:

מאמרים נוספים