יום ראשון

תרגיל איפוס חיים

בשנת 2014 קיבלתי בתיקשור את אחד התרגילי כתיבה הכי חזקים שקיבלתי ושהכרתי בחיי עד כה ואני רוצה לשתף אותו פה אתכם.
הכל התחיל כשהייתי במצב בריאותי לא כל כך טוב במשך הרבה זמן, וברגע של יאוש החלטתי לבקש עזרה ולהשתמש ביכולת התקשור שלי כדי לקבל עזרה מההדרכה הגבוהה שלי לבעיה הבריאותית.

להפתעתי קיבלתי תרגיל ממש מיוחד ובעל השפעה חזקה ששידרג את חיי בצורה שקשה לתאר, ואחר כך כששיתפתי אותו הוא עשה את אותו הדבר לעוד עשרות אנשים אחרים.

התרגיל נקרא "תרגיל איפוס חיים". כדי לעשות את התרגיל הזה בצורה הטובה ביותר, נדרשים 3 עד 4 ימים של כל תשומת לבכם בכתיבה, בלי הפרעות וגירויים, כמובן ללא עבודה ובעדיפות להיות עם עצמכם לבד כמה שאפשר בזמן הזה.

כשהתחלתי את התיקשור עם ההדרכה הגבוהה שלי היא אמרה לי שיש ישות מדריכה שתעזור לי. כשקיבלתי את המידע מאותה ישות, הייתי מופתע ממה שהיא תיארה לי ולא ציפיתי לזה כלל, היא אמרה שיש תרגיל שיתמוך בי מאוד ויעזור לעוד המון אנשים.

אלו הוראות התרגיל:
“רשום במחברת את כל האנשים, בעלי החיים או כל דבר חי, חפצים, מקומות שהיו בחייך עד היום, כמו כן גם את כל הסיטואציות והפעולות שעשית והייתם בהם בכל חייך. כתוב כל אחת ככותרת, כמו כותרת של מאמר או סיפור. כתוב את מה שאתה זוכר ורואה בראש שלך.

כשאתה עושה זאת, היה שקט ובדממה עם עצמך, תן לרגשות שלך להופיע בקלות ושחרר אותם בקלות. כתוב את הכותרות אחד תחת השני. לאחר שתסיים את התרגיל שיכול לקחת מספר ימים, קרא את כל הכותרות ברשימה לפחות פעמיים. ואז קח את הדפים עליהם כתבת את השמות האלה ועשה אחד משני דברים:
קבור אותם באדמה במקום שאיש לא ימצא אותם או שרוף אותם.
עשה זאת ללא מאמץ, ללא כל אשמה או כל היצמדות ככל שתוכל.
אם אתה מתקשה לעשות זאת, קח את הזמן ועשה זאת כאשר זה קל יותר.
תרגיל זה נועד לאפס את חייך כך שתוכלו להתחבר לרגע זה באופן מלא."
_____
בתיקשור גם הוסבר לי שזה תרגיל שעובד פיזית על הניורונים במוח ומאחה את כל מה שמפוצל בתוכנו ומחבר חלקים שהתנתקנו מהם בתוכנו, על מנת שנוכל להיות נוכחים יותר.
כשעשיתי אותו זה היה לי מדהים ממש, הרגשתי התרוממות רוח והרבה אנרגיה, המון זכרונות שלא ידעתי שאני זוכרת אותם צצו פתאום ופינו לי הרבה מקום ואוויר. לאט לאט אחר כך גם הבריאות שלי השתפרה.

באופן אישי לא יכלתי לכתוב יותר משעה בכל פעם, כי זה מאוד חזק והייתי צריך הפסקה בין כתיבה לכתיבה, אך חשוב להמשיך לכתוב לאורך היום. קבעו בעצמכם את המרווחים. השתדלו שלא יעברו יותר מ 24 שעות בין כתיבה לכתיבה כי זה מוציא מהרצף של איכות התרגיל וההשפעה שלו. במידה וכן היתה לכם הפסקה, קראו כמה דפים אחורה כדי לרענן את זכרונכם. זה תרגיל שנדרשת מחויבות אישית אליו, ולכן היו ברורים שאתם מוכנים להתחיל ולסיים אותו.

כאשר אתם עושים תרגיל זה, נסו להיות לבד כמה שאפשר, או לפחות לא ליד אנשים שיפריעו לכם. זהו תהליך מאוד עמוק. חשוב שתקחו לעצמכם לפחות 3-4 ימים עם עצמכם, בלי אף אחד שידרוש מכם דבר.

מה התרגיל נותן?
הוא נותן המון תובנות שקשה אפילו להסביר אותן במילים. תובנות לגבי סיטואציות ומקרים שקרו לכם, ובכלל לגבי כל מה שאתם זוכרים או חשבתם שאתם לא זוכרים.
הוא עשה לי חיבורים במוח וחיווטים חדשים. התרגיל מילולית מאפס את החיים. הוא נתן לי להתחיל מחדש, כמעט כאילו נולדתי שוב. זאת התחושה שלי, אני חש שהעבר נמחק לי מבחינה רגשית, אני זוכר הכל, אבל כאילו המון אבנים קטנות ואף גדולות מהעבר ירדו לי מהלב, אני הרבה יותר נוכח והרבה יותר מחובר לעצמי. למעשה התרגיל גורם לכם להבין שהכל זה סיפורים ולא יותר מזה, וזאת תובנה חזקה לחוות!
לגבי טקס הקבירה או שריפת הדפים לא אשתף, אתן לכם לחוות לבד. זה חזק ומדהים.
תהנו, זה מסע קסום ויפה.

מאז שפירסמתי את התרגיל, אותם אנשים שעשו אותו והצליחו לקחת לעצמם 3-4 ימים בלי עבודה ולהיות עם עצמם, דיווחו חוויה של שחרור כאבים מהעבר, הרבה יותר חיבור לרגע הזה, אנרגיה גבוה בגוף, יצירתיות והמון תובנות שגילו.

אך אותם אנשים שיכלו להקדיש את הזמן לזה היו מועטים, ובכדי לקבל את ההשפעה של התרגיל נדרשת כתיבה רציפה ולהקדיש את הזמן רק לזה.

זאת הסיבה ש 3 שנים אחרי, ב 2017, החלטתי לתת לזה מענה ולהפיק בפעם הראשונה את "הריטריט איפוס חיים" הראשון, שהתקיים במקום קסום במצפה רמון.

לפני הריטריט התחברתי שוב למקור שאיתו תיקשרתי את התרגיל וביקשתי לקבל שוב את המידע על התרגיל, אך הפעם קיבלתי הסבר הרבה יותר מורחב והתרגיל השתדרג.
הריטריט היה עבורי מדהים, הרגשתי שאני ממש חי את הייעוד שלי בלהעביר אותו, קיבלתי פידבק שהמפגשים שהנחייתי במהלכו נתנו מוטיבציה ותמיכה רגשית למשתתפים להמשיך לכתוב את התרגיל המופלא הזה.

במשך 3 ימים, 18 אנשים עשו עבודה נהדרת וגילו המון תובנות על חייהם ודיווחו על תחושה חדשה בגופם. הריטריט איפשר להם להתעסק רק בכתיבה, בלי לדאוג לאוכל, בלי שאנשים יפריעו להם (מכיוון שהריטריט הוא בשתיקה), ופשוט להיות עם עצמם ולגלות את עולמם מחדש.
היום אני שמח לבשר על ריטריט נוסף שיקרה שוב במהלך יום כיפור במשך 4 ימים, שיתחיל ב 7.10.19 באותו מקום קסום במצפה רמון, הפעם אני עושה אותו בעזרת ההפקה של Shiran Venezia המהממת שתומכת בי ועוזרת ממש.

שיתוף של משתתפת מהריטריט:

"ריטריט איפוס חיים, כשמו כן הוא - מאפס חיים. הריטריט אפשר לי להתבונן לתוך עצמי, בשקט ובשלווה.
כתבתי את הסיפורים בחיי ושחררתי את הרגשות שהיו כלואים בהם. מצאתי ביקורת שלי על הסיפורים האלו ומצאתי דרך אחרת אמיתית להסתכל עליהם וללמוד מתוכם.
מצאתי דפוסי התנהגות חוזרים, הבנתי את המקור שלהם ואפשרתי לעצמי לבחור
אחרת מעכשיו. מצאתי דברים שאהבתי לעשות, שכיום כבר איני עושה ומצאתי שאני מתגעגעת אליהם. גם פה בחרתי מעכשיו לחזור ולעשות.
הבנתי את כוחה הגדול של הקבוצה, את כוחו של השיתוף. ומבחינתי צריכה להפוך
זאת לדרך חיים (אני אדם שעובד לבד ועבור אחרים).
תודה ענקית על המסע הזה!" - מורן


מטרתו של הריטריט היא פשוטה - לחזור לחיים חדשים שבהם יהיה לכם פחות עומס רגשי שהצטבר מכל השנים, פחות כאבים רגשיים, יותר נוכחות, יצירתיות ויותר אנרגיה בגוף כדי שתוכלו להגשים את הייעוד שלכם בחיים.
אם מעניין אתכם לשמוע עוד פרטים על הריטריט איפוס חיים הבא, לחצו כאן לקישור 

תודה שקראתם 🙏


הערה לגבי ספרי דון חואן (קרלוס קסטנדה)- מישהו כבר סיפר לי לא מזמן שבאחד מסדרת הספרים של דון חואן יש תרגיל דומה, אך לפי הבנתי הוא לא אותו הדבר, הוא מדבר רק על לכתוב רק אנשים ורגשות. בכל אופן זה דיי ריגש אותי שקיבלתי מסר דומה בתיקשור.
מכיוון שלא קראתי אף ספר שלו, אני מרשה לעצמי להציג זאת כתרגיל מקורי שקיבלתי וכמתנה עבור כל מי שרוצה להתנסות בו.בהצלחה!
ליאב נאנדין יני

2 comments:

אנונימי אמר/ה...

נשמע ממש נחמד. נראה שמקור האינפורמציה מאוד מיוחד ואשמח לדעצ איך להיפתח לתיקשור

ליאב נאנדין יני אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.