br להיפתח מחדש: להיות אגואיסט במאה אחוז זה להיות מאושר -->

יום שישי

להיות אגואיסט במאה אחוז זה להיות מאושר


שלום חברים, חשבתם פעם על ההגדרה של אגואיסט? אם תשאלו כל אדם ברחוב, הוא יאמר לכם, שזה אדם שחושב רק על עצמו. נכון? אז אני בדקתי לעומק את הסיפור הזה, והגעתי לתובנה שרוב האנשים בכלל לא חשבו עליה. ולמעשה ההפך הוא הנכון ממה שהרוב חושב.

מה קורה באותו הרגע כאשר אנחנו חושבים רק על עצמנו? ונקראים ע"י אחרים כאגואיסטים. האם באותו הרגע אנחנו למעשה חושבים מה טוב רק לנו?
העניין הוא שאנשים שמוגדרים על ידי אחרים כאגואיסטים, לא באמת מרוכזים בעצמם. הם מרוכזים בעצמם חלקית. בחלקם הם חושבים על עצמם, ובחלקם האחר הם חושבים על התגובות של אנשים אחרים, מפחדים שלא יאהבו אותם, לא יקבלו אותם, ולא יתנו להם את הערכה שחיפשו. זאת הסיבה שהם מתגוננים, תוקפים, סוגרים את עצמם מפני אחרים, או כופים את עצמם על אחרים.
מה שאומר שאם אני מרוכז בעצמי חלקית, אז בחלקי האחר אני מרוכז במה יעשו אנשים אחרים, או מה לא יעשו. 

האגואיסט המצוי
אדם שמרוכז בעצמו באמת ב 100 אחוז, לא יכול להיות מרוכז באחר, הוא לא יכול לנסות לתמרן אנשים אחרים לאהוב אותו. כל התשומת לב שלו היא בעצמו. כאשר אנחנו מרוכזים בעצמנו לחלוטין, אנחנו רק אוהבים את עצמנו. וכשאנחנו רק אוהבים את עצמנו באופן מוחלט, אנחנו לא צריכים או דורשים אהבה מאדם אחר, אנחנו לא דורשים אישור או הערכה. כי אנחנו באהבה עצמית מלאה. ואז מה קורה במצב כזה?

במצב כזה נרגיש רק אהבה, ונרצה לתת את האהבה שלנו לכל מי שיבוא וייקח אותה. לכל מי שיהיה לידנו. האהבה תשפע מתוכנו, כי אנחנו לגמרי מרוכזים בעצמנו. אתם מבינים? זה הפוך על הפוך. התרכזות מוחלטת בעצמנו, היא אהבה אין סופית. 
אדם שאינו מרוכז בעצמו לחלוטין, למעשה נמצא בפחד. נמצא כל הזמן במחשבות על אחרים. מחשבות שאם יעשה ככה או ככה, הוא לא יזכה בהערכתם או אהבתם של אנשים מסויימים. זאת הסיבה שהאגואיסט המצוי, נמצא 50 אחוז בעצמו ו 50 אחוז באחר (סתם השערה מספרית). הוא כל הזמן חושב איך בסופו של דבר יקבל אהבה, אישור או קבלה. למעשה הוא אגואיסט לא אמיתי. כל האנושות נמצאת במצב של אגואיסטיות מצויה.

אם תהיו מרוכזים אך ורק בעצמכם, אתם תראו שאתם רוצים רק לעזור לאנשים אחרים כי זה אנוכי מצדכם לעזור להם. כי ככה אתם עוזרים לעצמכם ואנשים ירצו לבוא אליכם לעזרה. כי כאשר אתם עוזרים לעצמכם, העולם רק יביא לכם עוד ועוד אנשים ולא משנה מה אתם עושים, בין אם אתם נגרים, או מורים. 

אני מזמין אתכם לשים לב, כיצד המאמר הזה יכול לעורר בכם מחשבות מלחיצות, התנגדויות, שמספרות לכם שאם תהיו אנוכיים ב 100 אחוז ותאהבו לחלוטין את עצמכם, אנשים יתרחקו מכם, לא יתנו לכם אהבה ולא יאהבו אתכם. המחשבות האלו הם הדרך של החשיבה להגן עליכם והיא עושה זאת מתוך אהבה אליכם וזה בסדר. עד שלא נהיה אגואיסטים מלאים ונאהב רק את עצמנו באופן מלא, תמיד החשיבה תחפש דרכים למציאת אהבה מבחוץ.

100 אחוז אור
כאשר אנחנו אגואיסטים באופן חלקי, אנחנו אוהבים את עצמנו באופן חלקי. בחברה שלנו, מאוד קל להאשים אנשים אחרים, ולומר "אתה אגואיסט". אבל למעשה אגואיסט אמיתי, לא מתנהג ככה כשהוא 100 אחוז אגואיסט, 100 אחוז אוהב את עצמו, 100 אחוז אור. כל המורים הרוחניים והגורויים, שגילו את הסוד הזה, נראו להרבה אנשים לפעמים אגואיסטים, הם נראו קשוחים, ואולי קשים להשגה, ולעולם לא מפחדים לומר "לא" ולדחות אנשים כשצריך. אך אם קצת הייתם מתקרבים אליהם, או שומעים אותם לעומק, הייתם מבינים כמה אהבה יש להם וכמה הם מעניקים, כל אחד בדרכו. הם כל כך מלאים באהבה עצמית, שהם מכבדים את הגוף שלהם ואת עצמם, אך באותה מידה גם את האחר. ולכן אינם חוששים לשים גבול או לומר "לא" כשצריך, מתוך ידיעה שלומר "לא" לאחר, זה לומר "כן" לעצמך.

כל כך הותננו להתחשב באחר ולא בעצמנו, שזה גורם לנו לפחד לומר "לא" ולהאשים אחרים בקלות אם הם בעצמם לא מתחשבים בנו ואז לטעון שהם "אגואיסטים".
הפחד מחוסר תמיכה, חוסר אהבה וחוסר אישור מאחרים, גורם לנו לא לחשוב באמת על עצמנו ולא לאהוב אותנו לפני האחר.

אם אני לא אוהב את עצמי, איך אני יכול באמת לאהוב את האחר?
אם כל פעולה שלי נובעת מהצורך באישור, קבלה והערכה, אז מתי אני באמת יכול לאהוב את עצמי?

הכל זאת אנוכיות טהורה, הכל זאת אהבה ללא תנאי
העניין הוא שכאשר אנחנו באמת אוהבים את עצמנו אנחנו מבינים שהכל זאת אהבה עצמית, כל מה שאנחנו עושים זאת אהבה עצמית והכל הוא אנוכי. ללא יוצא מן הכלל. אך כל עוד לא הבנו זאת, אנחנו חושבים שאנחנו צריכים אהבה והערכה מבחוץ וחווים את זה כפחדים ובלבול.

למען האמת, אין פעולה אחת שקיימת ביקום הזה שהיא אינה אנוכית ואגואיסטית. הכל הוא אנוכי. הכל אנחנו עושים בשביל עצמנו, משהיינו ילדים וגם בתור הורים, אנחנו עוזרים לילדים שלנו בשביל עצמנו, לעולם לא בשבילם.
אפילו אם שמניקה את התינוק שלה, זה עבור עצמה. (נסו לחשוב על דבר אחד שהוא לא אנוכי, ואם תמצאו כתבו לי בתגובות). השקר הכי גדול ותחמן שאנחנו יכולים לספר לעצמנו ולעולם, זה שאנחנו עושים דבר כזה או אחר בשביל אדם אחר, ילד, ילדה, חיה או צמח אחר, ואפילו עבור כדור הארץ.
הכל זה בשבילנו. מרגישים כמה אהבה זאת? ובשם האשמה של החברה, אנחנו מצמצים את האהבה הזאת ומקטינים את עצמנו על מנת "לא לפגוע" באחר, אך באותו זמן פוגעים בעצמנו יותר.

אם תלכו באמת עמוק לתוך הסיבות של כל פעולה שאתם עושים, תבינו איך באמת זה נובע מתוך הצורך לשרת אתכם. אפילו אם אני תורם מיליון דולר בעילום שם, זאת פעולה שאני עושה עבור עצמי. בשביל שאני ארגיש טוב.

לשכלנו יש דרכים מאוד מנפולטיביות "להפיל" אותנו ולספר לנו סיפורים שיראו לנו איך אנחנו לא אוהבים את עצמנו ואיך אחרים לא אוהבים אותנו. אבל למעשה גם הפעולה הזאת היא אנוכית ובאה מתוך אהבה ללא תנאי. השכל רק רוצה לעזור לנו והוא עושה זאת בתמימות במסגרת האמונות והמחשבות שהוא מכיר, על מנת להגן עלינו. שוב, מתוך אהבה עצמית, מתוך אנוכיות, מתוך אהבה ללא תנאי.

הפרדוקס באנוכיות טהורה
רק אם נהיה מוכנים להודות שאנחנו תמיד אנוכיים ב-100 אחוזים והכל כולל הכל הוא עבורנו, נוכל באמת לקחת אחריות על החיים שלנו. הפרדוקס הוא שכשאר מצב זה מתקיים ואנחנו אגואיסטים מוחלטים, אנחנו לא חרדים לגוף שלנו ולעצמנו, אלא רואים כל אדם אחר כעצמנו. הגוף שלו זה הגוף שלנו, הלב שלו זה הלב שלנו. המושג "אני" הוא כבר לא רק המחשבות והגוף שלי, אלא הכל. 
כך אנחנו יכולים להתרחב ולהיות אנוכיים באופן מוחלט. כאשר אנחנו אוהבים לחלוטין את עצמנו, שזה אומר מרוכזים רק בעצמנו, רק אז אנחנו יכולים לאהוב באמת את האחר, לדעת להקשיב לו ולראות אותו כעצמנו. כשאני נכנס פנימה לתוכי ואוהב את עצמי במאה אחוז, אני מגלה שכל העולם הוא אני ואז אני אוהב את העולם כעצמי.

למעשה אנחנו תמיד אגואיסטים ב 100 אחוז מהזמן. רק שאנחנו לא מודעים לכמה אנחנו כאלו. אנחנו לא יודעים כמה אנחנו אוהבים את עצמנו. ברגע שנדע, הישות הזאת בתוכנו שמפחדת, תהפוך לאהבה ותפסיק להתקיים.

אני מזמין אתכם, להיות אנוכיים כמה שאפשר, לתרגל להגיד "לא" ולאהוב את עצמכם באופן מוחלט. להיות מודעים שכל פעולה שלכם נובעת מהצורך באהבה, אישור, קבלה והערכה. להיות רגישים עם עצמכם, ולדעת שכל דבר שאתם עושים, ללא יוצא מן הכלל מגיע מאגואיסטיות מוחלטת, שהיא אהבה ללא תנאי לעצמכם. היו מודעים לכך, ואז באופן טבעי אתם תהיו מודעים לאהבה שאתם, ואהבה זאת רק תזרום הלאה והלאה החוצה לכולם. ואם אתם כבר שם, סימן שמצאתם את עצמכם.

בהצלחה!

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ השקטה שלי לעדכונים על פעילויות, סדנאות וקורסים לחצו כאן

לקריאת מאמרים נוספים לחצו כאן

למידע נוסף על קורסים וסדנאות קרובות עם ליאב לחצו כאן

מאמרים פופולארים:

מאמרים נוספים